GTA 6 Çok Yakında Duyurulabilir

Son zamanların en çok beklenen yapımlarından biri olan GTA 6 ile ilgili bugüne kadar birçok iddia ortaya atıldı. Hatta gündeme getirilen son iddialara göre GTA 6 fragmanının Ekim-Kasım ayları içerisinde yayınlanacağı ileri sürüldü. Tüm bu söylentiler gündeme meşgul ederken şimdi de GTA 6 Metacritic sayfası açıldı. Peki, bu ne anlama geliyor? Gelin, cevaplayalım.

Bildiğiniz gibi Metacritic, oyun, film ve diziler için puan veren bir web sitesidir. Bu web sayfasında birçok yapım hakkında dünya genelin yapılan incelemelerin ortalaması alınarak bir puan oluşturulur. Tabii resmi inceleme yapan kurumların haricinde bireysel kullanıcılar da dilediği yapıma not verebilir. Bireysel kullanıcıların verdiği puanların ortalaması ise yapımın kullanıcı puanını oluşturur. Özellikle yeni çıkacak olan yapımlar hakkındaki ilk inceleme puanları bu site üzerinden takip edilir. Oyun sektörü için de oyuncuların satın alım kararlarına son derece etki eden Metacritic’de dört gözle beklediğimiz GTA VI’nın da sayfası yayına alındı.


GTA 6 Metacritic Sayfası

Yayına alınan bu sayfayla beraber GTA VI’nın Ekim-Kasım ayları içerisinde resmi olarak duyurulacağı iddiaları oldukça güçlendi. Ayrıca yayına alınan sayfala birlikte yeni GTA oyununun ilk etapta PC platformuna gelmeyeceği, bunun yerine de sadece PS5 ve Xbox Series X için piyasaya sürüleceği de netlik kazandı. Tabii sayfanın yeni açıldığını, Rockstar Games’in detaylı bilgileri eklemediği ve bilgilerin detaylandırıldıktan sonra oyunun çıkış yapacağı platform sayısının artabileceğini de belirtmekte yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir