Google, Pixel akıllı telefonlar için Tamir Modunu tanıttı

Google, Pixel akıllı telefonları için başarılı bir beta testi sürecinin ardından, kullanıcı verilerinin gizliliğini artırmayı hedefleyen “Pixel Onarım Modu” özelliğini resmen tanıttı. Bu yeni özellikle birlikte, şirket Pixel onarım deneyimini daha verimli hale getirmek için birkaç yeni güncelleme duyurdu.

Yeni Pixel Onarım Modu, Android 14 işletim sistemini kullanan Pixel cihazlarda kullanıma sunuldu. Bu özelliği kullanabilmek için telefonunuzda en az 2 GB boş depolama alanı olması gerekiyor. Pixel telefonunuzda Onarım Modu’nu etkinleştirmek için Ayarlar > Sistem > Onarım modu yolunu izleyebilirsiniz.

Onarım modunu aktifleştirmek, telefonunuzda mesajlar, fotoğraflar, aramalar gibi tüm verilerinizi güvenli bir ortamda saklar. Böylece teknik servis çalışanları, özel bilgilerinize erişim sağlamadan telefonun tüm özelliklerini ayrı bir alanda test edebilir.

Google, Pixel akıllı telefonlar için Tamir Modunu tanıttı

Google ayrıca, kullanıcıların telefon arayüzünden erişebilecekleri yeni bir teşhis uygulaması da yayınladı. Google, bu yeni teşhis özelliğinin, telefonunuzda onarıma göndermeden önce sorunları anlamanıza yardımcı olacağını iddia ediyor. Pixel telefonunuzda teşhisi kullanmak için, telefon arayıcısının tuş takımında ##7287## yazabilirsiniz.

Google, ister garanti altında olun ister olmayın, onarımların basit olmasını istiyor. Daha önce iFixit ile çalışan Google, tüketicilere resmi parçalar ve onarım kılavuzları sağlayarak cihazlarını kendilerinin tamir etmeleri için bir kendine hizmet programı sunmuştu.

Şimdi ise, Google, uBreakiFix ile iş birliği yaparak, Amerika Birleşik Devletleri genelinde 700’den fazla lokasyonda hızlı tamir hizmetleri sunuyor. Çoğu onarımın 2-4 saat içinde tamamlandığı bu hizmetle, Google, Pixel cihaz sahiplerinin %80’inden fazlasının yetkili bir tamir merkezine 10-20 mil mesafede olduğunu iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir