Eski Fenerbahçeli Can Arat’tan ‘sulu derbi’ itirafı: Galatasaray taraftarından özür diliyorum

Süper Lig’in 18. haftasında Fenerbahçe sahasında bugün Galatasaray’ı ağırlayacak. Bu zorlu maç öncesi sarı lacivertlilerin eski futbolcusu Can Arat açıklamalarda bulundu.

Fanatik Gazetesi’ne verdiği röportajda derbi hakkında görüşlerini aktaran Can Arat yıllar sonra bir itiraf da yaptı.

Can Arat’ın açıklamaları şöyle:

TAKTİK SAVAŞI OLACAK: Galatasaray’a baktığınızda Avrupa devlerine karşı oynadığı futbola göre kıyaslarsanız Fenerbahçe’den daha üstün oynar diyebilirdiniz ama derbilerin kaderleri farklı oluyor. Derbi için skor verme şansını çok düşük. Türkiye’de hayat duracak. Skoru belirleyecek şey İsmail Kartal ile Okan Buruk’un taktik savaşı olacaktır. Son yıllarda Galatasaray Kadıköy’de çok kazanmaya başladı. Buna Fenerbahçe’nin ciddi anlamda son vereceğini düşünüyorum ama yine söylüyorum skor verebilmek çok zordur.

GALATASARAY TARAFTARINDAN ÖZÜR DİLİYORUM: (2007 yılında Fenerbahçe’nin Ali Sami Yen Stadyumu’na şampiyon olarak gittiği olaylı derbi) Şampiyon gitmiştik Ali Sami Yen’e, sanırım 2-1 kazanmıştık diye hatırlıyorum. Maçın öncesi bizim provoke etmemiz, özür diliyorum bütün Galatasaray taraftarından ama o dönemler gençliğin de verdiği bir bilinçsizlik var. Orada sahaya çıktık, resimler falan çekildik. Biraz onları ateşledik gibi ama biz de o ara şampiyonluğun da etkisiyle yaptık. Belki yıllar sonra geldi ama özür dilerim. Dediğim gibi o maçı unutamıyorum, maç sonu da çok iyiydi taraftarımızla kucaklaşmamız, bütün stadyum boşaldığında tekrar sahaya çıkıp Fenerbahçe tezahüratları yapmamız benim için çok değerliydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir