Coinbase Bu 4 Altcoin’i Delist Edecek: Fiyatlar Uçurumdan Düştü!

Kripto para piyasasında bir haftanın daha sonuna gelirken piyasa yılı kazançla kapatma yolunda ilerliyor. Bununla birlikte, bazı tokenler için gelen negatif haberler yatırımcılarını üzüyor. Son bir gelişmede büyük kripto borsalarından Coinbase, 4 altcoin’i listesinden çıkaracağını açıkladı. Bu duyurunun ardından token fiyatları dikey düşüş gördü. Bu arada Coinbase, Fransa’daki dijital varlık operasyonları için onay aldı.

Coinbase ATA, DREP, MONA ve SYLO’yu delist ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğini üzere, piyasa hareketli bir güne başladı. Güne hızlı başlayan Solana kripto liginde Binance Coin (BNB)’yi de geçmeyi başardı. Böylece ligin ön sıralarında yeni bir görüntü oluştu. Bunun yanında lider kripto Bitcoin dahil çoğu altcoin yeşil bölgede ilerliyor. Bununla birlikte, aldıkları kötü haberle kırmızı bölgenin derinlerine düşüşen de yok değil. Önde gelen kripto para borsası Coinbase, 4 altcoin için delist edeceğini açıkladı. Bu bağlamda kripto borsası şu duyuruyu yaptı:

Borsamızdaki varlıkları listeleme standartlarımızı karşıladıklarından emin olmak için düzenli olarak izliyoruz. Son incelemelere dayanarak, ATA, DREP, MONA ve SYLO’nun işlemlerini 4 Ocak 2024 tarihinde, saat 14:00’te veya civarında askıya alacağız.

Boorsa ayrıca, ATA, DREP, MONA ve SYLO emir defterlerini yalnızca limit moduna taşıdığını belirtti. Bu nedenle, limit emirlerinin verilebileceğini ve iptal edilebilebileceğini ve eşleşmeler meydana gelebileceğini kaydetti.

Duyuruyla birlikte token fiyatları uçurumdan düştü!

Coinbase, duyurusunun ardından altcoin fiyatları sert düşüşlere tanık oldu. Özellikle Sylo (SYLO) fiyatı dikey bir düşüş gördü. Token, gün içinde 0,003339 dolardan işlem görürken aniden 0,002353 dolara dalış yaptı. SYLO basın zamanında günlük bazda yaklaşık %21 kayıpla 0,002638 dolardan işlem görüyordu.

SYLO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bunun yanında liste dışı kalan diğer altcoinlerin fiyatları da güneye doğru ilerlemeye başladı. Coinbase listesinden çıkan Automata Network (ATA), ilk tepkide %10’a varan bir düşüş gördü. Token daha sonra biraz toparlasa basın zamanında, günlük bazda yaklaşık %4 kayıpla işlem görüyordu. Benzer şekilde Drep (DREP) ve Monavale (MONA) fiyatları da %10’ün üzerinde kayıplar yaşadı. MONA fiyatı gün içinde 446 dolar seviyelerinde ilerlerken, aniden uçurumdan düştü ve 314 dolara geriledi.

MONA günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Coinbase, Fransa’daki dijital varlık operasyonları için onay aldı

CNBC’nin haberine göre Coinbase, Fransa’nın piyasa düzenleyicisine kayıt yaptırarak sanal varlık hizmet sağlayıcısı onayı aldı. Açıklamada, VASP kaydının şirketin dijital varlıkların saklanması, yasal ihalede dijital varlıkların satın alınması veya satılması ve diğer dijital varlıklara karşı dijital varlıkların ticaretini sunmasına izin vereceğini söyledi.

Bu ayın başlarında Coinbase’in ABD dışında büyüme planı, ABD dışındaki kurumların spot ticaret için kripto para borsasını kullanmasına izin vererek bir adım daha attı. Coinbase, bu yılın başlarında ABD dışındaki kurumsal müşterilere türev ticareti sunmaya başladı. Ayrıca şirketin uluslararası kolu, hem bireysel müşterilere daha kapsamlı hizmet vermeye başlamayı hem de platforma ek dijital varlıklar eklemeyi planladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir