Borsada en çok yükselen 5 hisse!

Günün başlangıcında, BIST 100 endeksi 8.450 puan seviyesinin üzerine yükseldi, ancak bu seviyede bir süre yatay bir seyir izledi. Öğleden sonraki işlemlerde ise sert satışlar görüldü ve endeks, günün son saatlerine doğru %3’ü aşan bir düşüş yaşayarak 8.070 puan seviyesine geriledi. Kapanışa yaklaşırken bir miktar tepki alımı görülerek endeks, günlük kaybını %1,5’e kadar çekmeye çalıştı ve 8.200 seviyesine tutunma çabası içerisindeydi. Nihayetinde BIST 100 endeksi, günü %0,86’lık bir değer kaybıyla 8.259,27 puan seviyesinden tamamladı.

Borsa İstanbul’da 12 Ekim 2023 Perşembe günü işlem hacmi 159,2 milyar lira düzeyindeydi. Bankacılık endeksi %1,23, holding endeksi %0,91 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazanan sektör yüzde 1,54’lük bir artışla sigorta iken, en fazla kayıp yaşayan sektör yüzde 3,15’lik bir düşüşle bilişim sektörüydü.

Investing.com’un derlediği bilgilere göre 12 Ekim 2023 Perşembe günü, en fazla değer kaybeden sektörler bilişim, iletişim ve ulaştırma olarak öne çıktı. Kapanışa doğru artıda kalan bir sektör bulunmazken, kobi ve basit metaller sektörleri %1’in altında değer kaybıyla en az düşenler arasındaydı. Bankalar %2,5’e yakın bir değer kaybıyla düşüşe katkı sağlarken, finansallar ve sınai %2’nin üzerinde, hizmet sektörü ise %3’e yakın bir kayıp yaşadı.

BIST 100 endeksinde bugün, sınırlı sayıda hisse artıda kalmayı başarırken, en çok yükselen hisseler şunlardı: BRSAN, BRYAT, GESAN, IPEKE ve KONYA. Kapanışa yaklaşırken en çok düşen 5 hisse ise GLYHO, AGHOL, AKFGY, TSKB ve SNGYO olarak sıralandı.

Borsa İstanbul genelinde, tavan fiyatından işlem gören 8 hisse bulunuyordu. Bu hisseler şunlardı: CMBTN, ISBTR, VERUS, POLTK, MRSHL, HKTM, ACSEL ve ERBOS.

BIST TUM endeksinde taban fiyatından işlem gören hisseler arasında en fazla kaybettirenler şunlardı: TMPOL, IHAAS, ENSRI, VANGD, IHYAY ve OZGYO.

PARA ANALİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir