Özel çocuklar için Niyazoğlu’ndan dev tesis

Niyazoğlu Özel Eğitim Kurumları’nın yeni şubesi Pınarbaşı’nda açıldı. Birçok önemli isim açılışa katıldı.

Bornova’da Niyazoğlu Özel Eğitim Kurumları, Türkiye’de bir ilke imza attı. Pınarbaşı’nda yer alan Niyazoğlu Rehabilitasyon Merkezi, yoğun katılım ile açıldı. Avrupa Birliği akreditasyonuna sahip olan kurum, alanında çığır açmak üzere yola çıktı. Birçok ismin katıldığı açılışta özel çocukların velileri de yer aldı. Konuşmaların ardından okuldaki görevliler dans gösterisi gerçekleştirdi. Gösteri büyük beğeni topladı

Açılışta konuşan Kurum Müdürü Yusuf Can Polat’ verildi. Polat, “Burada hikaye Adnan Bey’in özel oğlu İlker ile başladı. Bazen yol insanları farklı şeylere yöneltir. Sonra o yol bizi buraya getirdi. Birçok kurumda olmayan multidisiplinleri bir arada toplayan bir yer oldu” dedi.

‘ESAS ALKIŞ ANNE VE BABALARA’

Bornova Kaymakamı Fatih Genel, “Lorenzo’nun Yağı diye bir film var. İzleyenleri tebrik ediyorum, izlemeyenleri tebrik ediyorum. Bir de At Çocuk diye bir kitap… Yıllar önce okumuştum. Tavsiye ederim. Aslında anneler ve babaları kutlamak lazım, çok fedakar insanlar. Özel çocuklarımıza ömrünü adayan anne ve babaları gönülden kutluyorum. Esas alkış onlar için. Benim rahmetli babam da profesyonel atçıydı. Ama bizim atçılığımız Hipodrom’daki gibi değil, bizimki geleneksel Türk usulü. Hipodrom tarzına karşıyım. Buradaki hipoterapi için sizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

‘BORNOVA’DA ÖNEMLİ BİR MERKEZ’

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Özel çocuklarımız deprem bölgesinde de var. İzmir’den önemli bir iş adamının desteği ile o çocukların anneleri ile orada kalması sağlandı. BM geldi, orayı gördü. Bu arada annelerimize kocaman bir alkış istiyorum. Yaşam boyu çalışma içindeler hakları ödenmez. Orayı bir konteynerde bir aile kalacak duruma getirdik. İş insanının kazandığı para bir süre sonra sermayeye gelir. Önemli olan o sermaye olduğunda çalışmalara destek olmaktır. Paradan çok daha önemli şeyler var. Ben Adnan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bornova’da böyle önemi bir merkez olması beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

 

‘BURADA HERKES GÜVENDE’

Sanatçı Ceyda Düvenci, “Hepimizin hayatın da başına bir şeyler geliyor. İyi sürprizler, kötü sürprizler… Ben hayatta başımıza gelenlerin bir görev için geldiğine inanıyorum. Siz o yolu bulursanız hem sebebe şifa hem de başkalarına şifa oluyorsunuz. Bazen evlatlarımız ile gezerken bize acınası gözle bakıyorlar. Ben onlara acıyarak bakmak istiyorum çünkü bize o evlatlarımız yolumuzu buldurdu. Yusuf ile ilk tanıştığımızda sürekli konuşuyoruz ve 12 senedir Melisa sayesinde öğrendiklerimi buraya katabileceğimi söyledim. Burada heyecan var. Arkamız da bunları yapabilmemiz için kapı gibi Adnan Bey var. Vizyoner yöneticilerin kanatları altındayız. Türkiye’nin sanatçısı olarak benim kitap öneren film öneren sanatçıya saygı duyan yöneticiler çok önemli. Burada bulunan herkes çok güvenli bir yerde. Bence canım ülkem böyle büyüyecek”  açıklamasını yaptı. 

 

‘HEPİMİZ ÖZELİZ’

Otizmli özel çocukların aslında geleceğin bilim insanları olduğunu dile getiren Düvenci, “Kızım, çok iyi bir müzisyen oldu. Yazdığı sözlere canım Haluk Levent beste yaptı. Hepimizin yolunun açılmaya ihtiyacı var. Aslında hepimiz çok özeliz. Özel ilgi anlayış ve sevgiye ihtiyacımız var. Hipoterapi benim Melisa’mın hayatına çok katkı sağladı. Atlar muhteşemler, tıpkı yunuslar kediler ve köpekler gibi. İçeri girince aşkı özeni ve niyaz göreceksiniz. Sakın şaşırmayın” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir