Kripto Para Milyarderi: Bu İkisi Parabolik Hareketler Yapabilir!

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kurumların kripto paralara küçük miktarlarda sermaye ayırmaya başlaması halinde, piyasa değerine göre ilk 2 kripto para biriminin önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşacağını tahmin ediyor. Bu arada Novogratz, kripto karşıtı Senatör Elizabeth Warren’a şiddetle karşı çıkıyor.

Bu olduğunda Bitcoin ve Ethereum parabolik artar!

Kripto para milyarderi Mike Novogratz, verdiği bir röportajda ABD hükümetinin bütçeyi korumak ve açıklardan kaçınmak konusundaki artan yetersizliğinde bahsediyor. Novogratz, bunun kripto için yükseliş anlamına geleceğini söylüyor. Daha yüksek enflasyon ve daha düşük faiz oranları olasılığını değerlendiriyor. Novogratz, kurumların portföylerinin küçük bir kısmını bile kriptoya ayırmaya karar vermeleri halinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) arz sıkıntısı yaşayacağını belirtiyor. Bu durumda da parabolik bir şekilde yükseleceklerini tahmin ediyor. Bu bağlamda Novogratz, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Son dört ayda Washington’a çok gittim. Bütçeyi dengelemek için bir Simpson Bowles değişikliği yapacağımıza ya da herhangi bir mali ihtiyata sahip olacağımıza dair herhangi bir inancım olsaydı, Bitcoin’de bu kadar yükselişte olmazdım. Ama yok ve seçim yılına giriyoruz. Yani %5 bütçe açığı olan ve gelecek yıl ve bir sonraki yıl da %5 bütçe açığı öngörülen bir Fed kesintisi olacak. Eğer insanlar portföylerinin %1’ini, kurumlar, %1’ini, 10’unu değil, sadece 1’ini değiştirmeye başlarsa, Bitcoin ya da Ethereum’da çok fazla arz olmaz.

Lider kripto para ATH’ın çok ötesine geçecek!

Bu arada Mike Novogratz’ın bir erken dönem Ethereum yatırımcısı olduğunu belirtmek gerekiyor. Novogratz, Bitcoin’in eşi benzeri olmayan bir arz ve talep dinamiğine girdiğini söylüyor. Ayrıca, bunun BTC’yi önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok üstüne kolayca çıkaracağını öngörüyor. Bu doğrultuda Novogratz, lider kripto para için şu tahminlerini paylaşıyor:

Platform müşterisi olan ve her gün tüm madencileri devre dışı bırakmaya yetecek kadar Bitcoin satın alan müşterilerimiz var. Yani arz/talep dinamiğini düşündüğünüzde, küresel bir pazarın ve bu kadar sınırlı arzın olduğu bir durumla daha önce hiç karşılaşmamıştık. Bu yüzden Bitcoin’in çok daha yukarılara çıkabileceğini düşünüyorum. Bence önümüzdeki yıl ilk durak eski zirveler, 69.000 dolar olacak, ancak bunun ötesine geçmesi beni şaşırtmaz.

Mike Novogratz Warren’ın kripto para yaklaşımını eleştirdi

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Senatör Elizabeth Warren’ın kripto para alanına yönelik yaklaşımını açıkça eleştirdi. Novogratz, Senatör Elizabeth Warren’ı özellikle kripto sektörüne karşı duruşunu eleştiri konusu yapıyor. Bu bağlamda, Warren’ı “samimiyetsiz bir her şeyi bilen” olmakla suçluyor. Senatör, Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası için destek toplamaya çalışıyor. Novogratz’ın eleştirileri de bu çabalarının ardından geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu iki partili yasa tasarısı, kripto paralar tarafından potansiyel olarak kolaylaştırılan kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasadışı faaliyetlerle mücadele etmek için tasarlandı.

Novogratz’ın Senatör Warren’a yönelik eleştirisi, Warren’ın olumlu niyetlerden dikkat çekmeye yöneldiğini düşünmesinden kaynaklanıyor. Novogratz, popülist figürlerin yerini somut sonuçlara odaklanan liderlerin almasının önemini vurguluyor. Bu yüzden, Warren’ın yasama başarısının eksikliğine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir