Karar yazarı Taşgetiren: Erdoğan’ın kaybetme psikolojisi her haline yansıyor

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üslubunu kıyasladığı yazısında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gergin. En zor seçimine girdiği izlenimini her haliyle yansıtıyor. Kaybetme psikolojisi her haline yansıyor. O yüzden de üslubu her türlü yargılamayı, dışlamayı, hatta hakareti içermekten geri kalmıyor” yorumunu yaptı. 

Taşgetiren, yazısında şunları kaydetti:

“Cami avlusunda muhalefete ‘Yuh’ çeken insanlara ‘Yuh çekmek yetmez, onları siyasi mevta haline getirin’ gibi bir ifadenin nazikçe seyleyeyim ‘sakil’ olduğunu anlamak için özel bir yetenek sahibi olmak gerekmiyor. 

Millet İtitfakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise, belli ki, ekip çalışmasının ürünü olan bir kampanyayı yürütüyor. Erdoğan’ın agresifliğini okuyup, ona karşı rahat, esnek, esprili bir imaj geliştiriyor. Pozitif bir kampanya yürütüyor daha açıkçası.

Doğrusu söylemem gerekirse, ben böyle bir dilin ‘Cumhurbaşkanı adayı’ olan kişiye de yakışıyor olsa bile, ‘mevcut Cumhurbaşkanı’ her kim ise ondan gelmesini isterdim.

Hakim dil, yargılayıcı dil, dışlayıcı dil, kim ve hangi seviyede olursa olsun siyasetçiye yakışmıyor zaten.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir