Flare ve Bu 4 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Flare ve dört altcoin için en son gelişmeler dikkat çekti. Özellikle bazı ürün lansmanları, ortaklıklar ve yatırım; bu yazının konusu olacak. İşte detaylar…

Flare, staking servisini faaliyete geçirdi

Flare ağının yerel tokenı FLR, kısa süre önce halka açık bir stake hizmetinin başlatılmasının ardından dalgalar yaratıyor. Geçtiğimiz yedi gün içinde FLR token, fiyatında %18,88’lik bir artışla etkileyici bir performans sergiledi. Şu anda 0,01077 dolar değerinde olan bu token, yatırımcıların ve meraklıların dikkatini çekerek piyasada ilgi görmeye devam ediyor. Geliştiricilere diğer zincirlerden ve internetten yüksek bütünlüklü verilere merkezi olmayan erişim sağlayan EVM tabanlı bir layer-1 Blockchain olan Flare, ekosistemini geliştirme yolunda önemli bir adım attı. Flare ekibi 29 Ekim’de FLR token sahipleri için, proof-of-stake mutabakat modeline geçişiyle uyumlu bir halka açık stake hizmetini tanıttı.

Bu özel stake platformu, FLR sahiplerinin tokenlarını doğrulayıcılara devretmelerine olanak tanıyarak ekosistemin büyümesine katkıda bulunuyor. Başlangıçta kullanıcılar FLR’yi yalnızca Ledger donanım cüzdanlarındaki Avalanche uygulamasıyla stake edebilirken, geliştirme ekibi gelecekte daha fazla stake etme seçeneği sunma sözü verdi. Minimum stake eşiği, 14 günlük bir kilitleme süresi ile mevcut oranlarda yaklaşık 500 dolara eşdeğer olan 50.000 FLR’dir.

Surf Protocol’e 3 milyon dolar yatırım

Base tabanlı kalıcı vadeli işlem sözleşmesi ticaret platformu olan Surf Protocol’ün 3 milyon ABD doları tutarında finansman sağladığı bildirilmekte. ABCDE Capital yatırımı yönetti ve OP Crypto ve C² Ventures katıldı. Surf Protocol, Perp DEX piyasasında alım satımı yapılabilen varlıkların çeşitliliğindeki sınırlamalara yönelik bir çözüme öncülük ediyor. Protokol, likidite sağlayıcılara (LP’ler) yüksek ücretler sağlamak ve emir eşleştirmeye öncelik vermek arasında bir denge kurma esnekliği sağlayan benzersiz AMM yapısıyla inovasyonun ön saflarında yer almaktadır.

OKX ve NEO, ortaklık kurdu

30 Ekim’de resmi haberlere göre, OKX ve Neo ortaklaşa Web3 Cadılar Bayramı Gecesi Partisi NFT biletleri yayınladı ve bu biletler sınırlı bir süre için OKX NFT pazarında ücretsiz olarak satışa sunuldu. Bu NFT’ye sahip olanlar, Neo tarafından düzenlenen “Web3 Cadılar Bayramı Gecesi” etkinliğine katılabilirler. Buna ek olarak, kullanıcılar Neo × OKX Asya Pasifik Hackathon ortak markalı NFT’ye de sahiplerse, “Web3 Cadılar Bayramı Gecesi” gecesi boyunca ücretsiz içecek de alacaklar.

Solv Protocol, Singapur’da önemli etkinliğe katılıyor

30 Ekim’de Singapur Para Otoritesi (MAS) ve Singapur Bankacılık Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Singapur FinTech Festivali (Singapore FinTech Festival), 15 Kasım’da büyük bir açılış yapacak. Finansal NFT işlemlerinin oluşturulması, yönetilmesi ve on-chain gerçekleştirilmesi için merkezi olmayan bir platform olan Solv Protocol’ün kurucu ortağı ve bir ERC-3525 ekolojik kuluçka organizasyonu olan SFT Labs’in yöneticisi Meng Yan, organizatör tarafından 17 Kasım öğleden sonra Teknoloji Sahnesine katılmaya davet edildi.

Sui Quest, QuestPass ile ortak oldu

30 Ekim’de Sui Quest 3, SuiFren sahibi olmayan kişilerin de katılmasına olanak tanıyan QuestPass’ı ekledi. Aynı zamanda, ödül havuzu 5 milyon ile birleştirilecek ve en iyi 176.600 kişi ödüller (25 ila 10.000 SUI) alacak. SuiFren ve QuestPass sahipleri başkalarını davet ederlerse, başarılı bir şekilde katılmaları halinde 40 ila 1.000 puan alacaklar. daha önce Mysten Labs’ın 13 Ekim’de Bullshark Quest 3’ü başlatacağını ve 5 milyon SUI ödülü dağıtacağını bildirmiştik. Bu görev turu oyun oynamaya odaklanıyor ve 12 Ekim’den 9 Kasım’a kadar sürecek.

Arbitrum oylaması bitti

Arbitrum Güvenlik Konseyi seçimi için ikinci tur oylama sona erdi. Patrick McCorry (Arbitrum Vakfı), 0xhombre (PlutusDAO Teknoloji Lideri), John Morrow (Gauntlet Kurucu Ortağı), Omer (Chaos Labs CEO’su), Harry Kalodner (Offchain Labs) ve Matt Fiebach (Blockworks Araştırma Analisti) olmak üzere altı aday Yönetim Kuruluna katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir