Fenerbahçe ve Galatasaray Twitter’da kapıştı: Bu kadar düşmek yakışıyor mu?

Galatasaray-Kayserispor maçı öncesinde Fenerbahçe’nin sosyal medyada yaptığı paylaşımlara Galatasaray’dan yanıt geldi.

Fenerbahçe Kulübü 6 maddelik paylaşımında, Tahkim Kurulu Başkanı’nın oğlunun Galatasaray üyesi olmasına ve Galatasaray-Kayserispor maçı öncesi Kayserispor takımının Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e ait otelde konaklamasına dikkati çekti. MHK Başkanı Lale Orta’ya da tepki gösteren Fenerbahçe’nin açıklamasına, Galatasaray’dan ironik bir yanıt geldi.

Fenerbahçe’nin açıklaması:

Fenerbahçemizin şampiyonluk yolunda hangi şartlarda nasıl bir mücadele içerisinde olduğunu camiamızın bilgisine sunmak istiyoruz!

  • 1-) Sn. Dursun Özbek’in, MHK Başkanı ile ilgili açıklamaları sebebiyle aldığı 21 gün hak mahrumiyeti cezasını 31.03.2023 tarihinde kaldıran Tahkim Kurulu Başkanı’nın oğlunun kulüp üyelik beratı, bizzat Galatasaray Başkanı Sn. Dursun Özbek tarafından takdim edildi. Tahkim Kurulu Başkanı İsmail Rüştü Cirit, kararlarını nasıl tarafsız ve adil bir bakış açısıyla verecek?
  • 2-) Rakip takım taraftar grubunun Başkanımıza karşı başlattığı ‘boykot’ çağrısı paylaşımını beğenen Tahkim Kurulu Asil Üyesi Serdar Karahan, görüşüne başvurulan dosyalarımıza nasıl tarafsız gözle bakacak?
  • 3-) Rakip takım oyuncusu, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sebebiyle 3 maç ceza alacakken ‘bu karara karşı mücadele ettiği’ ifade edilen ve geçmişte yaptığı paylaşımlarla Fenerbahçemize iftira atan PFDK Üyesi İlyas Çelik, Kulübümüzün dosyalarına adil bir gözle bakabilecek mi?
  • 4-) Fenerbahçeli olduğu ve Fenerbahçe’yi koruduğu iddia edilen MHK Başkanı, katıldığı son ‘Kuralına Göre’ programında, verilen verilmeyen kararlarla tüm Türkiye’nin gündemine oturan Adana Demirspor – Fenerbahçe maçını hiçbir şekilde değerlendirmeye almadı. Buna mukabil 4 Şubat 2023 tarihinde yayınlanan ilgili programda gündeme getirilen pozisyonlar sonucu hakemler hangi mesajları almış olabilir?
  • 5-) Uzun bir süredir Fenerbahçemize karşı husumet dolu bir tutum sergileyen Milliyet’in son icraatı; üst yönetim baskısıyla değiştirilen sayfa.  Milliyet’in Fenerbahçe ile ne gibi bir sorunu olabilir?
  • 6-) Yukatel Kayserispor’un bu akşamki maç için Sn. Dursun Özbek’in otelinde kaldığı kamuoyuna yansıdı. Bu konuda sadece bizim değil tüm spor kamuoyunun sorması gereken 3 soru var: Bu bilgi doğru mu? Doğruysa etik mi? Bu gündemle birlikte akşamki maçın değerlendirmesini nasıl yapacağız?

GALATASARAY’DAN FENERBAHÇE’YE YANIT

Fenerbahçe’nin yayınladığı açıklamanın ardından Galatasaray’dan şu yanıt geldi:

“Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve tüm kulüplerin dikkatine…

Bazı kulüp tesislerinde Arçelik marka buzdolabı kullanıldığına dair iddialar ivedilikle araştırılmalıdır


Hangi kulüpler deplasmana giderken Opet’ten yakıtını alıyor, hemen ortaya çıkarılmalıdır


Daha da vahimi, son dönemde Beko marka su ısıtıcı kullanan futbolcular olduğunu duyuyoruz


Sadece bu konuların değil, Divan Restaurantları’nda yemek yiyen yöneticilerin isimlerinin de en hızlı şekilde açıklanmasını bekliyoruz. 🙂


Bizimkisi şaka…


Peki bu kadar düşmek yakışıyor mu sana? @Fenerbahce”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir