Dicle Naz’ın şüpheli ölümü: Daha önce öldürülmekle tehdit edilmiş

Sakarya’da hemşire olarak çalışan ve evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Dicle Naz’ın ailesi, kızlarının intihar etmediğini belirterek, “Olay açığa çıkana kadar mücadele edeceğiz” dedi.
 
Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Sakarya Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri bölümünde görev yapan 27 yaşındaki Şırnak’ın Cizre ilçesi nüfusuna kayıtlı hemşire Dicle Naz, 13 Nisan’da evinde şüpheli şekilde yaşamını yitirmiş halde bulundu. Kesici aletle hayatını kaybettiği belirlenen Naz’ın, 2 yıldır kentte hemşirelik yaptığı ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadığı öğrenildi. Naz’ın anne ve babası kızlarının kendini öldürdüğüne inanmadıklarını ifade ederek, olayın bir an önce aydınlatılmasını istedi. 

Daha önce öldürülmekle tehdit edilmiş

Naz’ın babası Abdulaziz Naz, kızlarının hiçbir sağlık ve başka bir sorununun olmadığını belirterek, öldürülme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi. Baba Naz, “Rahatsızlıklarımdan dolayı Sakarya’ya cenazesini almaya gidemedim. Ama onun evine giden arkadaşları ile görüştük ve bize, ‘evinin kapısı arkadan kilitliydi.’ Saat 6’da hastaneden çıkmış. Arkadaşı ona, ‘yemek yapacağım akşam yemeğine bize gel’ demiş. O da arkadaşına, ‘elbiselerimi değiştirip geleceğim’ demiş. Ama daha sonra sesi çıkmamış ve gitmemiş. Arkadaşı da telefondan aramış ama telefonuna da cevap vermemiş. Daha sonra arkadaşı kalkıp evine gidiyor. Kapısını çalıyor ama açmıyor. Arkadaşı endişeleniyor ve polisi arıyor. Polis kapıyı kırarak içeri girdikten sora kızımın cansız bedeniyle karşılaşmış. Elbiselerini bile değiştirmemiş. Hemşire önlüğü halen üstündeymiş. Bu olay bir saat içinde oluyor” diye konuştu. 
 
Görüştüğü bir arkadaşının kendisine, “çalıştığı bölümde hastalardan biri ona ben 3 kişiyi kestim, seni de keseceğim” diye tehdit ettiğini söylediğini kaydeden baba Naz, “Bu şahıs hastanedeymiş. Eğer bu kişi kızıma bu tehdidi yapmışsa nasıl olur da hastane yönetimi bunun önüne geçmez? O kişiyi nasıl durduramamışlar? Benim aklım almıyor. Bir insan kendini öldürmek istese bu şekilde öldürmez. Kızımın intihar ettiğine inanmıyorum. Kızımı öldüren kişi, o evine giriş yaptığı gibi arkasından içeriye girmiş. Üstündeki önlüğü bile değiştirmemiş” dedi. 

“Eve kimin girdiğini nasıl bulamıyorlar?”

Baba Naz, devletin olayı aydınlatmakta yetersiz kaldığını söyleyerek, “Devlet isterse 24 saat içinde çözer. Kızım maket bıçağıyla öldürülmüş. Hastaneden çıktıktan on dakika sonra öldürülmüş. Bu olayın açığa çıkmasını istiyorum. Şimdi çarşıya çıksam devlet benim nerede olduğumu bilir. Ama nasıl olurda bu olayı çözemiyorlar? Binanın etrafında kameralar, mobeseler var. Kimin bu eve girdiğini nasıl bulamıyorlar? Biz olayın peşini bırakmayacağız. Bu olay açığa çıkana kadar durmayacağız” diye belirtti.  

“Kapısının arkasında cenazesi bulunmuş”

Dicle Naz’ın annesi Meryem Naz ise, kızının kendini öldürdüğüne ihtimal vermediğini kaydederek, “Kızım orayı seviyordu ve 2 yıldır orada çalışıyordu. Bunu kim yapmış bilmiyorum. Kapısının arkasında cenazesi bulunmuş. Benim kızımın bir sorunu yoktu. Olayın çözülmesini istiyorum” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir