24 TV Erbakan’ın hızına yetişemedi: “Bit yeniği olmalı”dan “Milli görüş Cumhur ittifakından yana”ya dönüş

Yeniden Refah Partisi (YRP), Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tutum değiştirerek, seçimlere kendi ismi ve logosuyla girmekten vazgeçti ve Cumhur İttifakı’na katıldı. Partinin, Cumhur İttifakı’na katılma kararına hazırlıksız yakalanan 24 TV, eleştirel haberi yarıda keserek son dakika bilgisini verdi.

Yeniden Refah’ın ittifaka katılmasından dakikalar önce Erbakan’ı eleştiren bir haber yayınlandı. “Organize diploma operasyonu” başlık haberde, Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan’ın Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı başvurunun “diploma eksikliği” nedeniyle reddedildiği hatırlatıldı.

“BU İŞİN İÇİNDE BİR BİT YENİĞİ OLMALI”

Haberde Erbakan’ın diplomasıyla ilgili şu yorum yapıldı:

“Başvuruyu diplomasız yaptı. Daha sonra diploma teslim edildi ve Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza çalışmalarına başladı. Elbette politikanın içine doğan bir siyasetçinin bu kadar unutkan olmasını beklemek mümkün değil. O halde, eğer deyim yerindeyse bu işin içinde bir bit yeniği olmalı.”

“ERBAKAN’IN MİRASI MİLLİ GÖRÜŞ CEPHESİ CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA”

Haberde bu cümleler aktarıldıktan saniyeler sonra yayın yarıda kesildi ve haber sunucusu “Son dakika haberi var” diyerek Yeniden Refah’ın Cumhur İttifakı’na katıldığını duyurdu.

Kısa bir süre sonra haber “Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’yla beraber yol yürüme kararı aldı. Rahmetli Başbakan Necmettin Erbakan’ın mirası, Milli Görüş cephesi safını Cumhur İttifakı’ndan yana belirlemiş oldu” cümleleriyle izleyicilere aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir