2024 İğne Oyası Modelleri – En Güzel Ve En Kolay İğne Oyası Örnekleri

20243 İğne oyası modelleri; çeyiz hazırlayanlara olduğu kadar, aynı zamanda çeyiz işi ile gelir elde edenleri de sayısız gösterişli, güzel ve kolay örneklerle buluşturuyor.

En zarif iğne oyası modelleri iğne ve rengarenk ipliklerin buluşmasıyla oluşan ve minik dikiş teknikleri ile bir şahesere dönüşmektedir. El emeği, göz nuru iğne oyaları teknik olarak zor görünse de gösterişli sayısız en kolay, en güzel iğne oyası örneklerini sizlerle buluşturuyoruz.

Popüler modeller arasında olan çıtı pıtı modeli özellikle iğne oyasına yeni başlayanlar için hem kolay hem de güzel bir model seçeneğidir. Bir gün içerisinde bitirebileceğiniz kolaylıkta olan modeli yaparken hem sıkılmayacak hem de bitiminde kibar bir model ortaya çıkarmış olacaksınız. Çıtı pıtı modelleri 2023 iğne oyası modellerinin en beğenilen, en kolay örneklerindendir.

Kadınların vazgeçilmez hobilerinin ilk sırasında elişi yapmak yer alır. Çok sayıda elişi çeşidi vardır. Ve tüm günün yorgunluğunu, stresini atmanın en harika yoludur elişi yapmak.

Tığ veya şiş ile yapılan elişi modellerine göre çok daha emek isteyen bir tür de iğne oyalarıdır. İğne oyası yapmak için elinizde bir ip ve iğne olması yeterlidir.

Sadece bir iğne iplik ile yüzlerce minicik dikişi bir araya getirerek oluşturulan dantel türüne iğne oyaları adı verilir.

Çok göz yorucu gibi görünse de iğne oyası motifi tamamlandığında büyük mutluluk verir.

Çok uzun yıllardan beri nesilden nesile aktarılan bir gelenek halini almış nakış türü olan iğne oyaları, çeyizlerde hala çok fazla tercih edilen nakışlar arasındadır.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Rengârenk ipler seçerek, yüzlerce motif oluşturmak ve bunları bir araya getirerek iğne oyası oya modelleri oluşturmak çok zor gibi görünse de aslında çok basittir.

İhtiyacınız olan şeyler sadece iğne ve renkli ipliklerdir. Genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen tülbent kenarlarında daha sık rastlanan iğne oyaları, narin görüntüsü ile hayranlık uyandırır.

Yüzlerce oya örnekleri bulunan iğne oyasına başlamak için başlangıçta basit ve küçük örnekler tercih etmelisiniz. İşledikçe daha da keyifli bir hal alır.

Örneğin tek tek işlenerek bitmesi ile birlikte göz dolduran bir model oluşturur. Elinizin alışması ile birlikte de yavaş yavaş tüm örnekleri işleyebilir hale gelirsiniz.

İşte 2023’te de revaçta olan iğne oyası örnekleri…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir